EPS Varlık Yönetim A.Ş.: Biz Kimiz?

EPS Varlık Yönetim A.Ş. gerçek ve tüzel kişilerin banka ve diğer finans kuruluşlarında tahsili gecikmiş borçlarının rehabilite edilmesi alanında hizmet veren finansal bir kuruluştur. 14.10.2022 yılında kurulmuş olup Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından denetlenmektedir.

EPS Varlık Yönetimi A.Ş. bir Epaş Grubu iştirakidir. Epaş Grubu, demir-çelik, otomotiv, denizcilik, inşaat, turizm, lojistik ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Epaş Grubu, EPS Varlık Yönetim A.Ş. vasıtasıyla, reel sektördeki tecrübesini, finans sektörüne aktarmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Paydaşları ile etik ilkeler üzerine ilişkiler kuran ve uyguladığı çözümlerle farklılık yaratan sektörde öncü bir firma olmak.

Misyonumuz

İnovatif yaklaşımlarla çözüm üreterek finansal rehabilitasyon sürecine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Varlık Yönetim Şirketi Nedir?

Varlık Yönetim Şirketleri, kuruluş ve faaliyet esasları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından belirlenen, finans sektörüne olan borçların yeniden yapılandırılmasına olanak sağlayan finans kurumlarıdır.

EPS Varlık Yönetim A.Ş. kimdir?

EPS Varlık Yönetimi A.Ş. bir Epaş Grubu iştirakidir. Epaş Grubu, demir-çelik, otomotiv, denizcilik, inşaat, turizm, lojistik ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Borcum neden bir Varlık Yönetim Şirketi’ne devredildi?

Alacağını tahsil edemeyen finansal kuruluşlar kanun gereği  alacaklarını ( T.B.K. Madde 183) varlık yönetim şirketlerine devredebilir.

EPS Varlık Yönetim A.Ş.’ye devredilmiş bir borcum olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Web sitemizden T.C. kimlik numaranız ile sorgulama yaparak ya da bizleri arayarak tarafımıza devredilmiş borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

EPS Varlık Yönetim A.Ş.’ye borcumu nasıl öderim?

Bizlerle iletişime geçerek mevcut finansal durumunuza uygun olacak şekilde ister taksitli, ister peşin olarak anlaşma yapabilirsiniz.

Bana uygun düzenlenen ödeme planına göre vadesi gelen taksit veya ödememi geciktirdiğimde ne olur?

Ödemelerinizi zamanında gerçekleştiremediğiniz taktirde bir sonraki ödeme gününe kadar gecikme faizi uygulanır. Gününde ödeme yapılmayan iki taksit olması durumunda ödeme planınız iptal olmakta ve gerçekleştirdiğiniz ödemeler var ise güncel borç tutarından düşmektedir.

Erken ödeme yapmanın avantajı var mıdır?

Anlaşma tutarınızı tek seferde toplu olarak öderseniz erken ödeme avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Borcumu ödedikten sonra ne yapmalıyım?

Bizlerle iletişime geçerek borca ait yasal süreçlerin sonuçlanması konusunda destek alabilirsiniz.

Dosya ve borç kapatma aşamasında hangi masraflar doğabilir?

İcra Müdürlüğünce gerçekleştirilmesi gereken fek işlemlerinde (maaş haczi, gayrimenkul hacizleri, banka bloke işlemleri, dosyanın işlemden kaldırılması, vs.) harç ve masraflar talep edilebilmektedir. Borçlu,  İcra Müdürlüğü tarafından hesaplanan tutarları İcra Müdürlükleri aracılığıyla devlete ödemekle yükümlüdür.

Borcun sona erdiğine ilişkin yazıyı nasıl alabilirim.

Ödemeleriniz tamamlandıktan sonra dosyaya ait İbraname (borcu yoktur yazısı) tercih ettiğiniz iletişim kanalıyla (e-posta, faks) tarafınıza 3 iş günü içinde gönderilecektir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken husus borç ödemesine konu işlem dekontunda açıklama kısmına mutlaka T.C. Kimlik Numaranızın yazılmasıdır. Ödemenizin sağlıklı takibi ve mutabakat aşamasının hızlı tamamlanması ibranameyi gönderme süremizi etkileyecektir.

EPS Varlık Yönetim A.Ş. ye ödediğim borçlar KKB kaydıma ne zaman yansır?

Dosyanızın kapanması sonrası 24 saat içerisinde borcunuzun ödendiğine dair bildirim tarafımızca Kredi Kayıt Bürosuna yapılmaktadır.

Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Banka ve Diğer Finansal Kuruluşlar İçin Avantajlar

EPS Varlık Yönetim A.Ş. kuruluş ve varlık nedeni gereği alacaklarınızı değerinde satın alarak sizlere avantajlar sunar

Verimlilik

Özvarlık ve aktif verimliliğinizi artırın

Tasarruf

Tahsilat giderlerinizden tasarruf edin

Zamandan Tasarruf

Tahsili Gecikmiş Alacak yönetimine ayırdığınız zamanı yeni ve karlı işlerde kullanın

Maliyet Giderleri

Avukatlık ücretleri, karşı taraf avukatlık ücretleri ve teminatların bakım, destek ve sigortası gibi yüksek maliyetli giderlerden kurtulun

Uzman Kadro

Müşteri ilişkileri uzman ve yöneticilerinizi , tahsili gecikmiş alacak yönetiminin yıpratıcı süreçleri yerine gelir sağlayıcı, pazar payını artırıcı işlerde kullanın

Müşterilerimiz Açısından Avantajlar

EPS Varlık Yönetim A.Ş. adil bir çözüm arayışı içerisinde, tüm müşterilerine geçerli olan standart koşullar ve prosedürler yerine geri ödemesi geciken kredi borçları konusunda müşteriyle tek tek ilgilenerek kişiye özel çözümler sunar.

Ödeme yapamadığınız için işleme kapatılmış kredi kartlarınız ya da yasal takibe düşmüş kredi borçlarınız konusunda size “borç yapılandırma” hizmeti sunarken sizi dinler, sizin imkanlarınızı ve ödeme gücünüzü dikkate alırız.

Adres:

Acıbadem Mah. Acıbadem Cad. No:18 D:1 34718 Kadıköy / İstanbul

Telefon

0216 347 37 07
0216 347 37 17

Email

info@epsvarlik.com.tr

Fax

0216 347 37 37

EPS Varlık Yönetim A.Ş., Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) gözetim ve denetiminde faaliyet gösteren, Finansal Kurumlar Birliği üyesidir. (Mersis No : 0336121949700001)