SIKÇA SORULAN SORULAR

Varlık Yönetim Şirketi Nedir?

Varlık Yönetim Şirketleri, kuruluş ve faaliyet esasları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından belirlenen, finans sektörüne olan borçların yeniden yapılandırılmasına olanak sağlayan finans kurumlarıdır.

EPS Varlık Yönetim A.Ş. kimdir?

EPS Varlık Yönetimi A.Ş. bir Epaş Grubu iştirakidir. Epaş Grubu, demir-çelik, otomotiv, denizcilik, inşaat, turizm, lojistik ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Borcum neden bir Varlık Yönetim Şirketi’ne devredildi?

Alacağını tahsil edemeyen finansal kuruluşlar kanun gereği  alacaklarını ( T.B.K. Madde 183) varlık yönetim şirketlerine devredebilir.

EPS Varlık Yönetim A.Ş.’ye devredilmiş bir borcum olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Web sitemizden T.C. kimlik numaranız ile sorgulama yaparak ya da bizleri arayarak tarafımıza devredilmiş borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

EPS Varlık Yönetim A.Ş.’ye borcumu nasıl öderim?

Bizlerle iletişime geçerek mevcut finansal durumunuza uygun olacak şekilde ister taksitli, ister peşin olarak anlaşma yapabilirsiniz.

Bana uygun düzenlenen ödeme planına göre vadesi gelen taksit veya ödememi geciktirdiğimde ne olur?

Ödemelerinizi zamanında gerçekleştiremediğiniz taktirde bir sonraki ödeme gününe kadar gecikme faizi uygulanır. Gününde ödeme yapılmayan iki taksit olması durumunda ödeme planınız iptal olmakta ve gerçekleştirdiğiniz ödemeler var ise güncel borç tutarından düşmektedir.

Erken ödeme yapmanın avantajı var mıdır?

Anlaşma tutarınızı tek seferde toplu olarak öderseniz erken ödeme avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Borcumu ödedikten sonra ne yapmalıyım?

Bizlerle iletişime geçerek borca ait yasal süreçlerin sonuçlanması konusunda destek alabilirsiniz.

Dosya ve borç kapatma aşamasında hangi masraflar doğabilir?

İcra Müdürlüğünce gerçekleştirilmesi gereken fek işlemlerinde (maaş haczi, gayrimenkul hacizleri, banka bloke işlemleri, dosyanın işlemden kaldırılması, vs.) harç ve masraflar talep edilebilmektedir. Borçlu,  İcra Müdürlüğü tarafından hesaplanan tutarları İcra Müdürlükleri aracılığıyla devlete ödemekle yükümlüdür.

Borcun sona erdiğine ilişkin yazıyı nasıl alabilirim.

Ödemeleriniz tamamlandıktan sonra dosyaya ait İbraname (borcu yoktur yazısı) tercih ettiğiniz iletişim kanalıyla (e-posta, faks) tarafınıza 3 iş günü içinde gönderilecektir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken husus borç ödemesine konu işlem dekontunda açıklama kısmına mutlaka T.C. Kimlik Numaranızın yazılmasıdır. Ödemenizin sağlıklı takibi ve mutabakat aşamasının hızlı tamamlanması ibranameyi gönderme süremizi etkileyecektir.

EPS Varlık Yönetim A.Ş. ye ödediğim borçlar KKB kaydıma ne zaman yansır?

Dosyanızın kapanması sonrası 24 saat içerisinde borcunuzun ödendiğine dair bildirim tarafımızca Kredi Kayıt Bürosuna yapılmaktadır.

Borcunuzu mu sorgulamak istiyorsunuz?

Bizimle iletişim kurabilirsiniz, uzman ekibimiz en kısa sürede sizlere geri dönüş yapacaklar.

  Adres:

  Acıbadem Mah. Acıbadem Cad. No:18 D:1 34718 Kadıköy / İstanbul

  Telefon

  0216 347 37 07
  0216 347 37 17

  Email

  info@epsvarlik.com.tr

  Fax

  0216 347 37 37

  EPS Varlık Yönetim A.Ş., Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) gözetim ve denetiminde faaliyet gösteren, Finansal Kurumlar Birliği üyesidir. (Mersis No : 0336121949700001)